Kom och bo med oss på Renranchen!

bo-på-renranch-renar-reindeer-kluk-renranchen

Du vet väl att du kan komma och bo hos oss på Renranchen? Vi har en liten stuga på gården som vi hyr ut till korttidsboende. Det går att se mer av stugan och boka ett besök på Airbnb, men du kan också maila ulrika.kluk@gmail.com med din förfrågan!

bo-på-renranch-kluk-Renranchen-renar-reindeer-stuga-jämtland-Åre

Vardagsrummet i det lilla huset som vi hyr ut här på Renranchen, Åre.

Stugan har badrum med toa och dusch, och ett fullt utrustat kök med kyl, frys, spis, mikrovågsugn och diskmaskin. Den är inredd med rentema (förstås!) och har två altaner, varav en öppen och en med tak. Stugan har 3 sängar plus en bäddsoffa som rymmer 2 personer. Den kostar från 700 kr/natt.

Om du bor hos oss på Renranchen så ingår ett besök hos renarna. Du får följa med Ullis och mata dem och du kan även ta med dig marshmallows och varm choklad och avnjuta vidgrillplatsen utanför

Ullis och två av renarna du kan träffa på Renranchen.

Ullis och två av renarna du kan träffa på Renranchen.

renhagen om du vill! Och varför inteboka eventet “Vandra med ren” medan du är här? Välkommen med din förfrågan!

 

 

 

 

 

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *